Meditace je přínosná v každém věku. Jak vám s tím pomůže chytrý telefon?

O meditaci mají lidé nejrůznější představy – a obvykle si myslí, že rozjímání je možné jen v klasické poloze vsedě. Je to zažité klišé, a proto vás možná překvapí, že je možné meditovat pomocí chytrého telefonu. Jak? Ve skutečnosti existuje celá řada aplikací a nástrojů, které vám mohou pomoci meditovat pomocí mobilního zařízení. Meditace pomocí chytrého telefonu vám může pomoci zůstat ve spojení s vaší praxí, ať jste kdekoli. V tomto článku najdete návod, jak začít.

1. Stáhněte si meditační aplikaci

Pro zařízení se systémem iOS i Android je k dispozici celá řada meditačních aplikací. Tyto aplikace mohou poskytovat řízené meditace, uklidňující zvuky a hudbu a další užitečné nástroje. Některé aplikace dokonce umožňují sledovat vaše pokroky v průběhu času a sdílet vaše zkušenosti s ostatními.

2. Vyberte si pohodlné místo

Najděte si klidné a pohodlné místo, kde nebudete rušeni. Možná budete chtít najít místo venku nebo u okna, kde můžete nasávat přirozené světlo.

3. Posaďte se do pohodlné polohy

Posaďte se do pohodlné polohy, která umožňuje hluboké dýchání. Může to být na židli, na podlaze nebo dokonce vleže. Ujistěte se, že jste v poloze, která podporuje vaši páteř a umožňuje pocit uvolnění.

4. Několikrát se zhluboka nadechněte

Udělejte několik hlubokých nádechů, které vám pomohou uzemnit se v přítomném okamžiku. Soustřeďte se na dech, který se pohybuje do vašeho těla a z něj.

5. Otevřete meditační aplikaci

Otevřete meditační aplikaci a vyberte si meditaci s průvodcem, nebo si nastavte časovač, pokud raději meditujete v tichu.

6. Postupujte podle pokynů

Postupujte podle pokynů řízené meditace, pokud nějaké jsou. Pokud jste si nastavili časovač, meditujte potichu a soustřeďte se na svůj dech nebo na objekt, který si vyberete.

7. Ukončete meditaci

Po skončení meditace se na chvíli posaďte do klidu a přemýšlejte o prožitku.

Díky meditaci s chytrým telefonem můžete zůstat ve spojení se svou praxí bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Se správnými nástroji a trochou cviku můžete dělat to nejlepší pro svou duši kdykoli a kdekoli.