Super aplikace na měření vašich sportovních výkonů!

Líbí se mi, že poslední cca dva roky je v módě fitness. Běhání, posilování, hubnutí a zdravý životní styl se konečně rozmohl celoplošně a to je super. Samozřejmě spousta lidí žila zdravě už dávno před tím, ale díky této módě se z většiny lenochů stávají sportovci, nebo alespoň lidé, kteří žijí zdravě a snaží se pro sebe něco dělat, což je určitě skvělý výsledek a to i díky sociálním sítím, kde všichni své výkony sdílí. Většina lidí sdílí své výkony hlavně kvůli podpoře ostatních, kteří je chválí a motivují je. Když se takhle sejde více lidí, je to skvělá motivace se hecovat a zlepšovat se a to má skvělý dopad na společnost. Pro to, abychom ale mohli své výkony sdílet, tak potřebujeme něco, co nám ty výkony bude měřit – chyrý telefon s nějakou aplikaci. Podíváme se na pár zajímavých aplikací, se kterými můžeme sportovat.

Nike Training Club

Skvělá fitness aplikace zdarma pro holky. V této aplikaci od Nike máte spoustu různých workoutů, které jsou rozděleny na dny a pak týdny. Vždy si můžete vybrat, čeho chcete dosáhnout a podle toho vám to vybírá cviky a celé workouty. U každého cviku máte krátké video, aby jste viděli, jak se to má správně dělat. Čas se vám odpočítává a dává vám to i hlasové povely. Super aplikace na domácí cvičení a kompletně zdarma i se všemi cviky. Ve shrnutí pak vidíte jak hodně jste cvičili, kolik jste spálili kalorií a jaké je vaše unikátní hodnocení NikeFuel. Kalorie se vám přidávají i do aplikace Apple Healt, o které si povíme za chvíli.

Stáhnout si jí můžete zde:

iOS: STÁHNOUT

Android: STÁHNOUT

Nike Training
Nike Training
Nike Training
Nike Training

Sports Tracker

Velice jednoduchá a přehledná aplikace na monitorování vašich sportovních výkonů. V této super aplikaci můžete monitorovat obrovské množství různých sportů a samozřejmě vám to počítá čas, vzdálenost, kalorie a všechny různé věci, které potřebujete vědět. Vaše tréninky vám to pak ukáže v super shrnutí a ve statistikách, aby jste měli přehled, kolik třeba kilometrů už máte za sebou. Můžete si tam dávat i cíle a aplikace vám je bude sama kontrolovat a ukazovat vám váš postup při plnění cíle. Při sportování můžete i fotit a vše se přidává k danému workoutu. Vše se sdílí i s aplikací Apple Health. Aplikace je v základu zdarma. Aby jste si mohli navolit cíle a sledovat úplně kompletní statistiky, je nutné si aplikaci předplatit za cca 60 Kč na měsíc při ročním předplatném. Všechny workouty můžete sdílet s přáteli, co mají tuto aplikaci a sledovat rozdíly a nebo je sdílet i na další sociální sítě.

iOS: STÁHNOUT

Android: STÁHNOUT

Sports Tracker
Sports Tracker

RUNTASTIC

Pravděpodobně jedna z nejznámějších aplikací na běhání a nejen to. Runtastic je promakaná aplikace na běhání. Měří vám samozřejmě vše, co je potřebné, vidíte všechny možné statistiky, můžete ovládat přehrávač hudby, fotit své trasy a podobně. Velkou výhodou je, že zde máte i různé tréninkové plány, které jsou seskupeny dle vašich cílů. Nevýhoda je, že většina věcí v této aplikace se musí platit, jinak vám aplikace prakticky jen měří výkony a zobrazuje měsíční statistiku. Proto jsou všude v aplikaci samé otravné reklamy. Osobně aplikaci nevyužívám. Runtastic vyrábí i další aplikace a to zaměřené na posilování a na životní styl, vždy je najdete na stránce vývojáře v obchodu s aplikacemi. Samozřejmostí je sdílení všech workoutů s přáteli.

Stáhnout – všechny operační systémy

Runtastic
Runtastic

ENDOMONDO

Další velice známá a profláknutá aplikace na běh a chůzi a nově i cyklistiku. S Endomondem můžete měřit zase své výkony a sdílet je s přáteli. Aplikace je velice jednoduchá a zase nabízí i premium plán, kde si můžete nastavovat cíle, sledovat měsíční statistiky s kompletním přehledem kalorií, vzdáleností a podobně. V základu je aplikace zdarma.

iOS: STÁHNOUT
Android: STÁHNOUT

Endomondo
Endomondo

Nike+ Fuel

Pravděpodobně nejlegendárnější aplikace na sport, co snad je. Nike+ Fuel je velice moderní aplikace na měření výkonu, která používá vlastní hodnocení tréninků, což jsou Fuel body. Díky těmto bodům se můžete srovnávat s ostatními a vidíte, jak jsou vaše tréninky náročné. Nike je velice moderní v oblasti technologií a proto dělá i chytré příslušenství k těmto aplikacím jako Nike+ Fuel Band a speciální senzory do bot s měřením vzdáleností a podobně. Nike samozřejmě poskytuje aplikaci naprosto zdarma.

Nike+ Fuel
Nike+ Fuel

Apple Health

Jako poslední aplikaci jsem si připravil tu pro mě nejzajímavější – je to Apple Health, neboli Zdraví. Tato aplikace je integrována do iOS 8 a je to vážně super věc. V této aplikaci si můžete monitorovat absolutně vše, co se zdraví týče. Všechny sportovní výkony, kalorie, výživové údaje, tělesné míry a různé pokročilé zdravotnické funkce. Do této aplikace přicházejí data od všech výše zmíněných aplikací a tak vidíte, kolik spalujete kalorií, kolik jste nachodili a podobně. iPhony 5S, 6 a 6 Plus mají i koprocesor, který sleduje vaše kroky a tak víte, kolik jste nachodili, aniž byste museli zapínat žádnou aplikaci, telefon to dělá prostě sám. Můžete zde dokumentovat opravdu vše a vidíte krásné statistiky a vývoj všeho, co si hodláte monitorovat. Je to opravdu skvělý pomocník při dokumentování například přijatých kalorií, krevního tlaku, váhy, cukru v krvi a podobně. Je samozřejmě zdarma a schválně se koukněte, kolik jste nachodili. Pravděpodobně ani nevíte, že aplikace vše ví 🙂

Apple Health - Zdraví
Apple Health – Zdraví

 

Aplikací na sport je opravdu mnoho a nejde zdokumentovat vše. Tyto jsou podle mě jedny z nejzajímavějších. Máte vy nějaké skvělé aplikace? Napište do komentářů 🙂