Jak se naučit se motivovat

Všichni známe ty situace, kdy si říkáme, že se svým tělem a I zdravím chceme něco udělat, proto se rozhodneme k tomu nejdůležitějšímu kroku – zhubnout.

Pro to, abychom zhubli, taky ale musíme něco udělat. Jenže často se stává, že si například koupíme na rok vstupenky do fitness centra a pak akorát propadnou, protože je nevyužijeme. Sepsala jsem si pro vás proto několik tipů a rad, které by vám mohly pomoct naučit se sám sebe motivovat a jít si za svým cílem. 

1) Berte sport jako koníček 

Někteří lidé mají tu tendenci si sice říci, že se svým tělem něco udělají, budou cvičit a zhubnou, ale nedělají to s nadšením (defakto si to prostě „odcvičí“. Taky je to jednou z možností, ale mnohem lepší je, když vás cvičení bude bavit. A čím víc vás cvičení bude naplňovat, tím více budete i namotivovaní.

2) Zpříjemněte si sport

Ať už jste se rozhodli, že zhubnete za pomocí jakéhokoliv sportu (basketbal, volejbal, aerobic, břišní tance, běh atd), musíte si jej nějak zpříjemnit. Běh se dá třeba strašně dobře využít zároveň k odpočinku a k relaxaci, stačí mít sluchátka v uších a vnímat krajinu a věci kolem.

3) Nenechte se odradit ostatními 

Určitě se ve vašem okolí najdou i nějací lidé, kteří se vás od vašeho cíle budou snažit odradit. Nenechte se ale vyvést z míry a pokračujte ve svém předsevzetí – jedině tak cíle můžete úspěšně dosáhnout.

4) Pište si deníček

 Možná to někomu přijde jako blbost, ale když si do deníčku napíšete, že ten a ten den chcete jít do fitka a chcete na sobě pracovat 2 hodiny, je to super. O mnoho lepší pocit je ale potom, když to dokážete a můžete si váš cíl takzvaně „odškrtnout“. Zní to jako klišé, ale i tohle dokáže člověka dost motivovat.