L-Carnitin: pomůže mi zhubnout?

Co je CARNITIN?

Carnitin představuje kvarterní aminovou sloučeninu a derivát aminokyselin lysinu a methioninul. Transportuje důležité mastné kyseliny do mitochondrií. Byl objeven asi v roce 1905. Název vznikl z latinského slova caro -> maso, kde byl také nalezen.

Je běžne přítomen v lidském těle a dokonce i v těle některých zvířat.

10811617_10202858584053267_1511513395_n

Vyskytuje se jako:

D-Carnitin (ten nemá v těle žádnou fyziologickou funkci a tlumí L-Carnitin)

L-Carnitin (je přírodní izomer, který přenáší mastné kyseliny do mitochondrií. Také je přezdíván jako „spalovač tuků“)

 

L-Carnitin

  • V dnešní době se L-Carnitin objevu převážně jako potravinový doplněk, který pomáhá spalovat tuk. Doporučuje se sportovců, při dietách a i pacientům, kteří mají problém s  ledvinami nebo srdcem.
  • L-Carnitin je v potravinových doplňcích kombinován s dalšími látkami, které urychlují spalování  (oxidaci  β-oxidaci mastných kyselin).
  • Organismus L-Carnitin vyrábí i sám. V těle se vyrábí z aminokyselin, ale také se nám dostává do těla skrz stravu.
  • Bere si energii z tukových zásob, což znamená, že pracuje s tukem.
  • Človek je po něm méně unavený.
  • Nemá žádné negativní účinky a je tělu velice prospěšný.
  • S L-Carnitinem dosáhnete lepších výsledků při cvičení.
  • Rychleji spaluje tuk a regeneruje svalstvo.
  • Podporuje pohyblivost spermií

 

Dávkování L-Carnitinu

Dávkování je velice individuální a záleží na tom, jaký efekt očekáváte. Jako prevence se  doporučuje 0,5 gramů denně. Pokud ho chcete použít při hubnutí, musíte zvýšit dávku na 2-3 násobek. Pro zlepšení sportovního výkonu s ním nemusíte šetřit, dejte si klidně 3-4 gramy. Nejvíc efektivní je L-carnitin konzumovat nalačno, abychom dosáhli co nejmenších ztrát při vstřebávání. Ideální ale je, podávat ho zhruba 30 minut před fyzickým výkonem. Můžete ho kombinovat s téměř všemi suplimenty. Pokud ho užijete větší množství, tělo ho samo vyloučí a nic se neděje. Stoprocentní L-Carnitin lze sehnat pouze v tekuté formě. Ve formě kapslí je zde pouze 60-70% učínných látek.

10799452_10202858584093268_1925863346_n

Co dělat pro to, aby mi L-Carnitin pomohl zhubnout?

Chceteli  začít hubnout s pomocí L-Carnitinu musíte mít fyzický pohyb. Pokud budete mít dostatečný fyzický pohyb, dosáhnete výsledků, které požadujete. Nejlépe funguje, když budete sportovovat minimálne 30-40 minut v kuse (ideální jsou HIIT cvičení). Pozor si dejte na dýchání! Jestliže chcete spalovat tuky, musíte mít dostatečný přísun kyslíku. L-Carnitin za vás nehubne, ale s jeho pomocí umožní lepší redukci váhy a viditelnější výsledky.