Jak kouřit bez zbytečně vysokého rizika?

V Česku kouří stále velké procento lidí klasické cigarety. Přitom ví o značném riziku zdravotních komplikací. V nejhorších případech se vystavují nebezpečí, že u nich propukne jedna z forem rakoviny. Kouřit se přitom dá mnohem bezpečněji. Stačí využívat elektronické cigarety.

Vaporizéry jsou stále populárnější záležitostí takřka na celém světě, tuzemsko nevyjímaje. Pakliže vám přijde, že jde jen o módní záležitost, která se brzy přežene, možná netušíte, jak dobrou věc pro své zdraví uděláte, pokud si vaporizér pořídíte.

Hlavní rozdíl mezi e-cigaretami a klasickými cigaretami

E-cigarety jsou prokazatelně méně škodlivé nežli klasické tabákové cigarety. Do vašeho organismu při jejich užívání proniká čistý nikotin, nikoliv však stovky dalších škodlivých látek, mezi nimiž dominuje kupříkladu dehet. Ten je častou příčinou vzniku rakoviny u kuřáků běžných cigaret či doutníků. U vaporizéru nedochází ke spalování, pouze k ohřívání e-liquidu.

Nezapáchejte sobě a svému okolí

Velkou předností, již při používání vaporizéru jistě brzy oceníte, je fakt, že nevzniká žádný zápach. Neobtěžujete tím své okolí, což vaši přátelé, kolegové z práce, ale třeba i náhodní kolemjdoucí rozhodně ocení. Zároveň je užívání elektronických cigaret i méně škodlivou záležitostí z hlediska ekologie, do ovzduší vypouštíte jen páru.

Vyberte si z mnoha příchutí

Díky přechodu na vaporizéry se mnozí lidé postupně dokážou zbavit zlozvyku kouření. Stačí pomalu snižovat dávky nikotinu. Nakonec zjistíte, že už vaše tělo tento jed nepotřebuje, a můžete s kouřením zcela skoncovat, případně jej brát jen jako vyloženě módní záležitost.

Náplně do e-cigaret nemusejí mít nutně čistě tabákovou příchuť. Dají se pořídit ve velkém množství variant, díky čemuž se pro vás stane kouření větší zábavou a slastí, pakliže už si tento zlozvyk nemůžete jednoduše odpustit, což by bylo jistě nejlepším řešením.