Jak zvýšit efektivitu vašeho tréninku

Jak můžeme zvýšit efektivitu našeho tréninku? Zde je několik tipů, které vám vaši efektivitu při tréninku navýší.

1) Nastavte si svoje vytoužené cíle
Nastavené cíle jsou pro člověka důležité, protože ho hodně motivují. Proto je nezapomeňte sami sobě stanovovat. Při nastavení svých cílů ale berte ohled na svůj věk a kondici.
2) Zkontrolování vašeho zdravotního stavu
Je důležité, abyste ještě před cvičením zkontrolovali svůj zdravotní stav. Je to velmi důležité, protože jakýkoliv zdravotní problém by vašemu tělu při cvičení mohl jen přitížit, proto se tohoto vyvarujte.
3) Zjistěte si informace o vašem cvičení
Ačkoliv se to nezdá, před tím, než začnete cvičit, je důležité si o tom něco načíst, případně můžete i vyhledat kontakt na nějakou profesionální trenérku, která by vás motivovala a pomohla vám s celkovým nastavením cvičením, jak správně cvičit, jaké cviky provádět a tak dále.
4) Protahování se před cvičením i po cvičení
Protahování před samotným začátkem cvičení i po jeho skončení je velmi důležité. Zahřejete svoje svaly a připravíte je na následující fyzickou pohybovou aktivitu. Tím nemůže dojít k natažení, nebo poškození svalů.
5) Správná technika cvičení
Je dobré dbát také na správnou techniku při cvičení. Někdy totiž méně znamená více, takže je lepší cvičit po menších časech, než cvičit v kuse dvě hodiny, ale přitom techniku nedodržovat.

Pohybová aktivita zlepšuje paměť | Dormeo