Plavání jako zábavný sport


Určitě všichni znáte plavání. Většina z nás na něj chodila už ve školce. Co nám ale plavání jako takové může přinést a jaké má výhody?
Ano, opět pozitivní zpráva i pro ty, co bojují nějakým způsobem s obezitou. Plavání je totiž velmi vhodným sportem pro obézní lidi.
Proč je plavání vhodné i pro lidi s obezitou?
Voda má totiž jednu úžasnou vlastnost a to tu, že nadlehčuje naše tělo. A další pozitivní věcí je, že při plavání, nebo jakýchkoliv sportech ve vodě (ať už se jedná o aqua aerobic nebo sporty jiné) vydáváme podstatně více energie, než kdybychom cvičili na souši. To zapříčiní, že můžeme také spálit podstatně více kalorií a rychleji zhubnout (samozřejmě i při správném dodržování jídelníčku a pravidelného pohybu)

Jaké styly plavání můžeme znát:
1) Prsa – energeticky je to nejnáročnější způsob plavání.
2) Znak
3) Motýlek
4) Kraul
5) Pejsek

Plavání se pro nás může stát nejen alternativou, jak zhubnout, ale i zábavou. Důležité je totiž sport si neznechucovat a naopak spojit příjemné s užitečným. Když si sport budete více užívat, už ani nebudete myslet na to, že je to „nutností“ – bude vám to připadat automatické. A kromě toho snadněji dosáhnete svého cíle zhubnout, udělat něco pro vaše zdraví a také tělo, které vám za to mnohonásobně poděkuje a vrátí vám to.

Poznejte kouzlo plavání, sportu, který dokáže účinně zaměstnat celé tělo! -  Kulturistika.com