Množství jídla 

 Pro to, abychom mohli úspěšně zhubnout, si potřebujeme nastavit množství jídla, které sníme za den. Většinou jíme až zbytečně moc a příliš velké porce, hltáme jídlo…Pokud jíme až příliš moc, tuky se automaticky ukládají do našeho těla do tukových zásob. Jak ale můžeme docílit toho, že budeme jíst vyvážené množství jídla?

Ze začátku by stačilo, abyste si začali jídlo vychutnávat. Nehltejte ho. Začněte si ho vychutnávat plnými doušky. Pokud jste zvyklí jíst porci jídla, která má například 6 knedlíků, snižte tento počet na polovinu (tedy na 3). To stejné platí pro takové ty pochoutky, jako je čokoláda, nebo chipsy. Pokud obvykle sníte celý balíček chipsů, tentokrát zatněte zuby a snězte jen polovinu z něj. Pokud jste zvyklí sníst tři kopečky zmrzliny, dejte si třeba jen jeden a mějte pevnou vůli. Tuky se postupně budou snižovat.


Nižší příjem energie

K tomu, abychom začali správně hubnout, potřebujeme to, abychom docílili nižšího příjmu, než tělo skutečně potřebuje. Zkuste tedy snížit svůj příjem kalorií a uvidíte, že vám hubnutí půjde lépe.

 Živiny

Kromě snížení kalorií však musíme přijímat do těla i potřebné živiny, které jsou pro tělo důležité nejen při hubnutí. 
Zásadní tedy je, abyste se seznámili s potravinami, jejich složením, zkoušeli si zpestřit jídelníček a přidali do něj i ovoce a zeleninu. Potom vaše hubnutí bude zase o něco více snazší.

Nezdravé jídlo | SenzaClinic.cz