Několik zásad pro úspěšné a bezpečně cvičení 

 Rozhodli jste se udělat něco se svou váhou a zhubnout nějaké to kilo? To je první krok ke změně, který mnoho lidí nedokáže udělat sama od sebe. Pokud jste se už tedy rozhodli pro cvičení a pravidelný trénink, měli byste taky vědět zásady pro to, aby vaše cvičení bylo úspěšné a i bezpečné. Ty nejdůležitější si shrneme v tomto článku.

1) Dodržovat pitný režim

Bohužel spousta lidí na tuto důležitou věc zapomíná. Ať už cvičíme hodinu, dvě,  nebo třicet minut, nesmíme zapomínat doplňovat tekutiny. Zajistí se tak stabilita těla, pitím doplňujeme energii. V opačném případě by se mohlo stát, že zkolabujeme.

2) Pohybová aktivita + vhodný jídelníček 

První krok k úspěchu jsme splnili – rozhodli jsme se cvičit. Je ale důležité upravit i svůj jídelníček, to znamená zařadit do něj zdravé věci – tím si lépe dokážeme dojít ke svému cíli. Spoustě lidem se totiž stává, že sice cvičí, ale po cvičení jdou vyjíst celou ledničku. To je ale špatně.

3) Pohyb v horku

Je rozhodně lepší, když cvičíme v chladu. Pokud se ale už rozhodneme cvičit v horkém počasí, opět zde platí pravidlo – nezapomínat na pravidelný příjem tekutin.

4) Před každým cvičením protáhnout svaly 

Ne nadarmo se říká, že před každým cvičením je dobré se protáhnout a tím připravit tělo na pohybovou aktivitu.

5) Výdrž cíle

Je důležité i to, abyste se pohybovali a cvičili pravidelně. Mnoho lidí dělá tu stejnou chybu – cvičí pět dní v kuse, potom si dá týden pauzu a pak to chce vše rychle dohánět. Pamatujte si ale, že je mnohem lepší každý den 30 min pohybu, než pět dní v kuse tři hodiny, poté si dát pauzu a pak vše „dohánět“.

Sestavte si vlastní tréninkový plán pro cvičení doma i venku | Vím, co jím