Vhodné aktivity pro osoby s nadváhou

Pohyb je zdravý. Nejen pro ty, co sportují pro svůj dobrý pocit, ale i pro lidi, kteří trpí nemocí jako je například nadváha, nebo obezita. Je dobré, abychom volili takové aktivity, které nezatěžují klouby a dýchací soustavu – mnoho obézních lidí má totiž problémy se zadýcháváním. Je ale důležité, abychom si zapamatovali, že před každým sportem je dobré se protáhnout- zabráníme tak nevyžádanému zkracování svalů. Jaké pohybové aktivity jsou tedy pro tyto lidi vhodné a zároveň přijatelné?

a) Turistika – chůze ve svižném tempu – pro lidi s takovou nemocí je tato pohybová aktivita úplně ideální. Výhodou je, že nachodit můžete spoustu kilometrů, ale můžete si dávat přestávky na pití, jídlo a tak dále. Nemusíte se takzvaně „hnát“, že za hodinu musíte ujít 4 kilometry, můžete si to nastavit podle toho, jak se zrovna cítíte.

b) Aqua aerobik (nebo-li cvičení ve vodě) – při tomto sportu se nezatěžuje páteř. Naopak – vaše tělo se uvolní a vy tak spojíte příjemné s užitečným – nejenže vás to bude bavit, ale uděláte něco i pro své tělo a zdraví, které vám za to poděkuje.

 c) Cvičení s hudbou (jóga) – je možné se přihlásit na nějaké cvičení jógy a tam chodit. Můžete cvičit i doma, ale pokud cítíte, že nemáte silnou vůli, přihlaste se na cvičení – donutí vás vnitřní pocit tam docházet a navíc se zde můžete seznámit s novými lidmi se stejným problémem. A kdo ví – třeba si zde najdete i kamarádky. Motivace je vždy důležitá a když v tom nejste tak úplně sama, jde to o to lépe.

d) Posilovací cvičení – ta jsou také dobrá především k formování postavy. V dnešní době už je jich spousta, můžete si najít i nějaká videa na YouTube a cvičit podle nich.

Cvičení doma: 17 nejlepších Youtube videí