Když budu pouze cvičit, zhubnu?


Mnoho lidí má mylnou představu, že pouhé cvičení stačí k tomu, aby zhubli. Není to bohužel tak úplně pravda – samotné cvičení ke shození kil opravdu nestačí. Co je tedy základem pro správné hubnutí?
1) Pohyb
Samozřejmě pohyb je základ a první krok k úspěšnému hubnutí. Nastavte si čas – jak dlouho budete denně cvičit, najděte si nějakou motivaci ke cvičení. Není nutné, abyste denně cvičili dvě hodiny v kuse, lepší je cvičit v menších časových intervalech, ale zato pravidelně.
2) Zdravý jídelníček
Ke správnému hubnutí je také potřeba dodržovat pestrý a správný jídelníček. To ale neznamená vyřadit všechny cukry – doslova. Naše tělo cukry potřebuje – je důležité to ale s nimi nepřehánět. Kromě toho takový správný jídelníček by měl být opravdu pestrý a skládat se zejména z ovoce, zeleniny, masa, luštěnin a bílkovin. Když si občas dáte čokoládu, nic se nestane, ale opravdu jen jednou za čas.
3) Motivace jako záchytný bod
Jak už jsem již zmiňovala, motivace je prakticky nezbytná pro to, abychom se cvičením vůbec začali. Motivací může být cokoliv – náš partner, lepší pocit, zdravější tělo a tak dále. Důležité je někde začít a od toho bodu se také odrazit a nevzdávat cvičení hned na začátku – to je totiž strašná chyba, kterou v dnešní době dělá spousta lidí.

Motivační mapy – 9 motivátorů pro práci – Innergy s.r.o.