Jak si udržet motivaci ke cvičení


Spousta lidí má strašnou chuť na sobě něco změnit, po nějaké době to ale prostě jednoduše vzdají. Jak si motivaci ke cvičení udržet tak, aby nám vydržela co možná nejdéle?

1) Mějte svůj cíl na očích
Někdo hubne proto, aby měl lepší postavu. V tomto případě mít motivaci stále na očích znamená, že si vylepíte fotku svého idola tam, kde ji budete mít nejvíce na očích. Pokaždé, když se na ni podíváte, si řeknete, že takové tělo byste chtěli mít také a zase vás to nakopne.
2) Pište si svoje cíle a odškrtávejte si je
Je důležité si svoje cíle i psát – nejlépe na papír, abyste si je mohli opravdu odškrtávat. Čím více splněných cílů mít budete (váš cíl může být například 2, 5, 7 kilo), tím větší motivaci budete mít a dosáhnete tak i podstatně lepších výsledků.
3) Parťák na cvičení
Pokud si myslíte, že by vám samotnému cvičení nevydrželo, zkuste do něj zapojit i kamarádku, nebo přítele. Tím, že na to budete dva, se budete navzájem podporovat a získáte tak obrovskou motivaci. Můžete mezi sebou sdílet i své poznatky, výsledky ze cvičení, zkušenosti a tak dále. Směle do toho!
4) Provozujte pohybovou aktivitu, která vám dělá radost
Pro někoho je to běh, pro někoho aerobic, nebo břišní tanec. Všechny tři jsou pohybovou aktivitou. Stačí si jen zkusit, v jaké aktivitě se zhlédnete a bude vás bavit. Potom už pro vás cvičení nebude „vynucené“, ale naopak příjemnou zábavou, ke které se budete velmi rádi vracet. Důvod je ten, že vás baví a to je na tom to nejdůležitější.

POZITIVA » SAMOPOZITIVNO.COM