S dobrým kolem se dá dojet skoro kamkoliv

Cyklistika patří mezi koníčky, které jsou nejen zábavné, ale zároveň i užitečné. Ať už člověk jezdí hlavně po kopcích či se naopak drží primárně na silnicích, dělá hodně pro své zdraví. Pohyb je totiž tím nejlepším způsobem, jak si zlepšit imunitu.

I levná kola mohou být dobrá

Jízdní kola už známe nějaký ten pátek. První verze spatřily světlo světa již na začátku devatenáctého století. Od té doby jsme bicykly patřičně vylepšili, díky čemuž se na nich dnes dokáže udržet prakticky každý. A nejen to.

Současná kola jsou obecně mnohem lehčí než minulé generace a rovněž mají i lepší odpružení. Proto se i s levnějšími modely dá poměrně pohodlně jezdit i po terénních nerovnostech.

Nula procent emisí

Jízda autem je sice pohodlnější, avšak jednak tímto způsobem člověk trochu zpychne, jednak takto distribuuje do ovzduší nebezpečné emise, jež mají negativní vliv nejen na zdraví člověka, ale také přírody.

Kdo dojíždí do práce či do školy jen pár kilometrů, měl by se na přesuny autem úplně vykašlat a raději jezdit na kole. Takto přispěje k ochraně životního prostředí a zároveň ubere alespoň trochu na váze.

Vhodné i do hustého provozu

S autem se člověk může snadno dostat do dopravní zácpy. Takto je možné se ve větších městech zablokovat klidně i na dlouhé hodiny. Co je ovšem problém pro řidiče, nemusí moc trápit cyklistu.

Ten totiž snadno mezi stojícími auty projede a najde si vhodnou trasu, po které může plynule pokračovat ve své cestě.

Správná ochrana hlavy

Spousta svátečních cyklistů nedbá na správné odění, ovšem to zase tak moc nevadí. Co naopak vadí hodně, je absence přilby.

Tu by měl mít každý cyklista nasazenou nejpozději vždy, když nasedá na kolo. A nemělo by se jednat o žádný podřadný produkt za pár korun, ale o skutečnou kvalitu, třeba ve formě helmy na kolo Uvex.