Nejlepší vitamíny na podporu zdravé rovnováhy kortizolu pro odolnost vůči stresu, energii a náladu

Pokud se občas cítíte unavení, vystresovaní nebo náladoví, možná byste se měli ujistit, že udržujete zdravou rovnováhu kortizolu. Věděli jste, že určité vitaminy mohou podpořit hladinu kortizolu v těle, abyste se cítili co nejlépe?

Cítíte se unavení? Máte problémy se soustředěním? Máte často špatnou náladu?

Podpora zdravé hladiny kortizolu může být právě to, co potřebujete, abyste zůstali čilí a plní energie. Čtěte dál a dozvíte se nejlepší doporučení, jak podpořit vyrovnanou hladinu kortizolu.

Co je kortizol?

Kortizol je stresový hormon. Je produkován v nadledvinkách a uvolňuje se v reakci na stresové situace, které se liší od nízké míry stresu, jako jsou pracovní požadavky, až po vysokou míru stresu, jako je rodinná tragédie.

Jak kortizol ovlivňuje energii a náladu

Když prožíváme stres, způsobuje to v těle produkci hormonu kortizolu. Výsledkem může být pocit povzbuzení nebo zároveň pocit únavy. Podpora vyvážené hladiny kortizolu je klíčem k optimálnímu zdraví.

Když je hladina kortizolu v rovnováze, všimnete si několika klíčových věcí, jako je…

  • Dobrá úroveň energie
  • Zdravé libido
  • Dobrá nálada
  • Udržení zdravé hmotnosti
  • Schopnost soustředit se a koncentrovat

Jak podpořit zdravou hladinu kortizolu

Vyvážená hladina hormonů včetně zdravé hladiny kortizolu nám může pomoci cítit se lépe mnoha způsoby. Když máme zdravou hladinu kortizolu, máme více energie, lepší náladu a lépe nám funguje mozek. Existuje několik změn v životním stylu a výživě, které mohou podpořit zdravou hladinu kortizolu.

Změny životního stylu na podporu zdravé hladiny kortizolu

  • Spánek – naše tělo potřebuje pořádný odpočinek. Snaha o více než 8 hodin spánku za noc pomáhá podporovat zdravou hladinu kortizolu.
  • Cvičení – navzdory všeobecnému přesvědčení není více pohybu vždy lepší. Pokud pociťujete občasnou únavu, je nejlepší držet se cvičení s nízkou zátěží. Než se vrátíte k intenzivnějšímu cvičení, vyzkoušejte na chvíli například jógu, plavání nebo jízdu na kole.
  • Výživa – Zdravá strava je důležitou součástí udržování vyrovnané hladiny kortizolu. Vyhýbejte se zpracovaným potravinám, nadměrnému množství cukru a alkoholu. Zaměřte se na zeleninu, ovoce, zdravé tuky, ryby a bílkoviny.

Nejlepší vitamíny pro podporu zdravé hladiny kortizolu

Vitamíny skupiny B – vitamíny skupiny B jsou klíčovou živinou, pokud jde o podporu zdravé hladiny energie, metabolismu, nálady a hladiny cukru v krvi. Mnoho doplňků stravy obsahuje vitamíny skupiny B, které tělo obtížně vstřebává. Cortisol Rescue obsahuje vitaminy skupiny B v bioaktivní formě, kterou vaše tělo snadno rozpozná.
Vitamín C – nadledvinky potřebují ke správné činnosti vitamín C. Když jste ve stresu, má vaše tělo tendenci spotřebovávat vitamin C více než obvykle, takže jeho dostatečný přísun je důležitým nástrojem pro udržení zdravé hladiny kortizolu.*†
DHEA– Produkce DHEA v těle souvisí se soustředěním, energií a libidem. Přestože je přirozeně produkován nadledvinami, bylo prokázáno, že jeho doplňkové zdroje podporují zdravou rovnováhu kortizolu.