Největší mýty o cvičení

Znáte to, kamarád kamaráda toho kamaráda řekl, že tohle je tak a tak 😀 A jelikož lidi sou ovce, tak se toho chytí a drby se šíří rychlostí blesku dál a dál. Nejhorší na tom je, že ve finále sou to úplný nesmysly, ale jelikož to prostě kamarád kamaráda řekl (a on to ví nejlíp ), tak je to tak 😀 Dnes vám povím několik klasických mýtů o cvičení.

 

sheep-161630_640

 

Cvičením měníte tuky na svaly

Tak tohle je úplný nesmysl na Ntou. Nejdřív tuky musíte spálit, oni jen tak samy vážně nezmizí. Tuková a svalová tkáň sou tvořeny zcela odlišnými buňkami, které se nemůžou navzájem měnit. Najednu stranu je ale pravda, že pokud omezíte potraviny, svaly  (potřebujou napapat a dostatek energie 😀 ) začnou využívat volné mastné kyseliny uložené v tukových buňkách.

Cvičil jsem, tak se můžu nadlábnout

Další velká chyba! Mnoho lidí si to ale bohužel myslí. Byli si zacvičit, tak po treninku se můžou pořádně nacpat a nic se nestane. Pravdou je, že minimálně 40 – 60 minut by se po treninku nemělo téměř nic konzumovat krom banánů nebo proteinových drinků. Ideální je, se třeba jít vysprchovat, potom si dát banán nebo proteinovej drink a až tak po půl hodině  normální stravu složenou převážně z bílkovin.

IMG_0494

Činky nejsou pro ženy

Klasická představa je, že by žena měla dělat pouze kardio typu běhání, rotoped atd …. nebo aerobic, zumbu a další aerobní aktivity. Zase další žvást! Pokud žena nebude posilovat s velkou váhou ( tím myslím fakt velkou ) a nebude jíst suplimenty na nabrání hmoty, tak se z ní mužatka rozhodně nestane. Naopak je dokázáno, že ženy které zvedají činky spálí za den více kalorií než ženy které se věnují pouze aerobním aktivitám. Navíc posilování pomůže daleko učinněji zhubnout 🙂

10743621_10202776973493054_1453543238_n

Tričko musí být mokré, jinak necvičím dostatečně

Tak na tom to vůbec nezávisí. Každý člověk je jiný. Někdo se potí více jiný zas méně. Někomu stačí pár cviků na břicho a je durch, jiný zas běhá hodinu na běžícím pásu a je téměř „suchý“. Prostě a jednoduše je to genetika.

 IMG_1694

Před cvičením nesmím jíst

Jasně, že když si před cvičením dáte svíčkovou se sedmi, tak to úplně ideální nebude a po pár minutách hodíte šavli někam do keříku. ALE! Jídlo před cvičením je velice duležité. Takže si dejte hodinu  ( + – ) před cvičením nějaké to zdravé jídlo a hupsněte na to. Navíc studie potvrdili, že pokud se zdravě a kvalitně před cvičením najíte, spalujete o 50 % víc. P.S. Nezapomínejte na snídaně!!!

 

IMG_0242

Pokud budu pořádně trénovat, budu mít postavičku snů

Kéž by to tak bylo! Jenže ikdyž člověk  denně cvičí a neupraví jídelníček, žadné zázraky se konat nebudou. Strava je 70-80% úspěchu. Velkou roli opět hraje genetika. Pokud máte mohutnou kostru, budete se s tím muset smířit.

 

Čím déle budu cvičit, tím víc zhubnu

A nakonec další pěknej mýtus. Mnoho lidí si myslí, že čím déle cvičí, tím více spálí tuku. Ale záleží především na intenzivitě. Pokud cvičíte “ lážo-plážo“ a flákáte to, žádnej zázrak se nestane. Proto si radši zacvičte třeba HIIT cvičení na 30 minut a garantuji vám, že vedle nešlápnete.

 

time-297498_640

A co vy? Taky ste některým těm „žvástům“  věřili? 😀

[socialpoll id=“2228920″]