Tipy na pomůcky pro domácí cvičení

Někdo si domů pořizuje rotopedy a běžecké pásy. Nejsou špatnou volbou, ovšem pokud si nechcete nebo nemůžete dovolit pořídit tyto „těžké“ stroje, investujte do levnějších a výrazně skladnějších kousků. Představíme vám několik vysoce praktických pomůcek pro efektivní domácí cvičení.

Velký gymnastický míč

Míč si musíte vybrat podle své výšky. Velikost míče by měla být taková, abyste ve vzpřímeném sedu na míči svírali pravý úhel v kolenou. Člověk s výškou 180 cm by si měl koupit míč o průměru 65 cm. Gymnastický míč je pomůckou pro domácí cvičení, ale využívá se i při rehabilitaci na balanční cvičení.

TRX

TRX jsou gymnastické kruhy, které můžete pověsit na hrazdu, ale i na zavřené dveře. Odpor při cvičení tvoří vlastní váha těla. Když budete moc šikovní a najdete si ten správný úhel, budete posilovat horní i dolní polovinu těla. Vhodné jsou kliky, dřepy, přitahování, výskoky atd. Cvičení je náročnější, proto se doporučuje zajít nejdřív někam do posilovny, kde vás trenér zaučí, a až techniku zvládnete, můžete začít cvičit doma.

Posilovací guma (thera band)

Thera band je elastický pruh, který měří cca 10 cm na šířku a minimálně 1 metr na délku. Lze ho přivázat k pevnému nehybnému nábytku nebo topení.  Thera band je multifunkční odporové náčiní, se kterým procvičíte prsní a zádové svaly. Hodit se vám bude i při strečinku.

Step

Step je jakýsi stupínek, jehož výšku si můžete sami nastavit. Pokud holdujete aerobiku, můžete si step pořídit pro zlepšení efektu cvičení.