Lymfodrenážní masáž vás zbaví otoků končetin a pročistí vaše tělo

Pravděpodobně jste už někdy slyšeli o lymfodrenážních, respektive lymfatických masážích. V podstatě se jedná o speciální ošetření, jehož cílem je nejen rozproudit lymfu, ale zároveň detoxikovat organismus. V následujících řádcích vám prozradíme, co je vůbec lymfa a jak taková masáž probíhá.

Co je to vůbec lymfa?

Pod názvem lymfa se skrývá nažloutlá tekutina známá také jako míza. Zpravidla za její produkcí stojí játra, případně trávicí soustava. Proudí lymfatickým systémem, jenž začíná v mízních vlásečnicích, a pokračuje přes cévy a uzliny a končí nakonec v krvi. Z těla se tekutina odplavuje skrze krevní řečiště.

Pokud nemáte dostatek pohybu a zároveň nedodržujete pitný režim, je to pro lymfatický systém ta nejhorší kombinace, neboť míza potřebuje ke svému pohybu kontrakce svalů a pitný režim. Jestliže jste dané body zanedbali, lymfodrenážní masáž vám pomůže lymfu rozpohybovat, a tím pádem se organismus dokonale pročistí.

Jak taková masáž probíhá?

Jakmile do vyhledávače zadáte frázi jako lymfodrenážní masáže Praha, ihned se vám nabídne několik specialistů, již na její provádění mají certifikát. Odborník používá tlakovou terapii, často k tomu využívá ještě přístroj, jenž dokáže obnovit lymfatický a žilní systém. Jestliže jste doposud trpěli otoky končetin, na svědomí dané neduhy mohl mít právě lymfatický systém.

Přístroj dokáže vyvolat tlakovou vlnu v postižené oblasti, a to tak, že končetinu stlačuje. Obnoví se lymfatický systém a odplaví se z těla toxiny právě skrze lymfu. Lymfodrenážní masáže v Praze provádí studio Health Point, které najdete na ulici Sokolovská. V její kompetenci jsou různé služby z oblasti estetické medicíny, tudíž nemusíte zůstávat pouze u lymfodrenážních masáží. V kosmetickém studiu si přijdete na své, i když potřebujete epilaci, omlazení či pomoc s hubnutím.