Nejoblíbenější sladké fitness recepty aneb Jak mlsat a nepřibrat?

Pokud je čistota půl zdraví, druhou polovinou jsou potraviny. Chcete-li si udržet optimální váhu, nebo dokonce zhubnout či podpořit růst svalové hmoty, nezbude vám, než změnit jídelníček. Respektive z něj vyřadit rafinovaný cukr a kalorická sladidla, minimalizovat příjem tuků, a naopak zajistit dostatek potřebných živin a vitamínů. Máte snad strach, že budete hladovět? Následující fitness recepty od bajolafit.cz vás přesvědčí, že do kondice se můžete dostat i bez hladovění a diet!

Fitness jablkový koláč z ovesných vloček

Na bajolafit.cz najdete recepty pro fitness všeho druhu, ovšem bezkonkurenčně nejoblíbenější je fitness jablkový koláč z ovesných vloček. Je praktickou ukázkou toho, že dezert může chutnat i bez klasické mouky – místo ní se totiž používají vločky, díky kterým má koláč spoustu vlákniny. Část vloček lze nahradit proteinovým práškem, který navýší příjem bílkovin.

Fitness bílá čokoláda (bez cukru!)

Klasická mléčná čokoláda se pro „fitness režim“ příliš nehodí. Pokud si však neodepřete tu bílou, můžete si ji vyrobit z kakaového másla a proteinového prášku (díky němu je sladká). Ačkoliv nejde o identickou náhradu ke skutečné bílé čokoládě, chutná skvěle i navzdory absence cukru. Jakmile ji jednou vyzkoušíte, stane se nedílnou součástí vašeho jídelníčku.

Fitness rýžový nákyp

Patříte k lidem, kteří milují rýži a neodpustí si ji nasladko? Pak rozhodně vyzkoušejte fitness rýžový nákyp – senzační nízkotučný moučník s poměrně vysokým obsahem bílkovin. Sladký je díky ovoci dle chuti – například jablkům, meruňkám, broskvím či švestkám… A když se vám to bude zdát málo, přidejte trochu čekankového sirupu (přírodní náhražka medu s minimem kalorií).

Ingredience a přesné postupy přípravy najdete na bajolafit.cz.