V zimě se sportuje nejlépe v softshellovém oblečení

Silový trénink je perfektní, ale je třeba ho doplňovat také o nějaké to kardio. Běhání, jízda na kole nebo na strojích ve fitness centru postačí. Pokud však můžete, vybírejte si nějaké venkovní aktivity. Počasí je sice nevyzpytatelné, ovšem když se dobře obléknete, nebudete se na něj moct vymlouvat.

Túra, vycházka s rodinou, běh, běžecké lyžování, kolo. Tohle všechno jsou činnosti, na které je ideální softshellová bunda. Proto pokud ve své skříni žádnou nemáte, je načase to napravit, protože perfektně zahřeje a výborně se hodí pro venkovní sporty v chladnějších měsících.

Softshell se stále vyvíjí

Víte, jak vznikl tento materiál? Dříve se pro sportovní bundy a kalhoty často používal tzv. Gore-Tex, který byl však dost tvrdý, neohebný a nepohodlný. Výrobci proto hledali nějakou alternativu, jež by zachovávala jeho kvality, a navíc byla příjemná i pohodlná podobně jako třeba fleece. Po letech tedy vznikl softshell, který se mimochodem dodnes vyvíjí.

Softshell bunda je prodyšná, elastická, velmi příjemná na nošení. Není sice úplně vodotěsná, ale hodiny sněžení vydrží. Není ani zcela větru odolná, ale ochraňuje před 90 % větru. Navíc je prodyšná. V praxi se setkáte s různými typy softshellu, některé jsou „tenčí“ a určené spíš na jaro či podzim. Z jiných se vyrábí i zimní oblečení.

Není určen jen milovníkům outdoorových aktivit

Se softshellem se velmi často setkáte u sportovního oblečení. Vyrábí se z něj kalhoty, bundy i boty, dokonce i přímo běžecké oděvy. Softshellová bunda pánská však může být dost univerzální. Pokud si zvolíte nějakou příjemnou barvu (šedou, tmavě modrou apod.), dá se pak zkombinovat jak se sportovním outfitem, tak s oblečením do města.

Platí to pochopitelně i pro dámy, ovšem ty jsou často vybíravější, a tak si raději pořídí jednu bundu na sport a druhou do města. Softshellová bunda dámská nemusí být jen sportovního střihu, vyrábí se i softshellové kabátky. Aspoň tu sportovní variantu by každopádně doma měla mít každá žena. A pro pány to platí také.