7 nejúčinnějších rad, jak transformovat vaše tělo!

Hledáte účinné způsoby, jak transformovat své tělo? Existuje několik skvělých cvičení, které vám pomůžou dosáhnout vašeho fitness cíle. Tyto cviky jsou jednoduché, ale efektivní! Při tomto posilování spálíte spoustu nežádoucích kalorií. Nicméně, držet se pouze těchto cviků nestačí k tomu, aby jste transformovali své tělo, měli byste také jíst zdravě a mít pravidelný dostatek spánku. Neztrácejte čas se zbytečnými cviky, tady máte ty nejlepší a nejúčinnější!

1. Skákání přes švihadlo

Kdo z vás v poslední době skákal přes švihadlo? Pravděpodobně nikdo, naposledy to bylo asi tak na základní škole, že?. Skákání přes švihadlo je levné a je to i snadno přenosný cvičební nástroj. Navíc skákat přes švihadlo můžete prakticky kdekoliv. Toto cvičení spálí více kalorií za minutu, než jakékoliv jiné cvičení. Skákání přes švihadlo vám zlepší celkový sportovní výkon a ještě je to zábava. Další výhodou je určitě to, že skákání přes švihadlo je vynikající kardio cvičení! Jednoduše vemte své švihadlo a můžete si zaskákat všude. Nemusíte kvůli tomu ani chodit do posilovny. Takže, kdo řekl, že skákání přes švihadlo je jen pro děti?

Photo by LongitudeLatitude / flickr.com
Photo by LongitudeLatitude / flickr.com / shared with Creative Commons 2.0

 

2. Dřepy

Dřep je cvik, který zapojuje do své aktivity celé tělo a ne jen jeden sval. Toto skvělé a jednoduché cvičení vám dámy zlepší zadeček a pomůže spálit hodně kalorií. Pokud si dřepy chcete ještě trošku přiostřit a spálit tak více kalorií, praktikujte dřep s výskokem. Nebo také můžete dělat dřepy a držet fitness balón nataženýma rukama před sebou, to je taky slušná spalovačka. Pravidelné dřepování je skvělý způsob, jak zlepšit své fyzické zdraví a ještě viditelně a rychle transformovat své tělo. Pokud sedíte celý den v práci, nebo doma, jste vystaveni vyššímu riziku vážného onemocnění. Pár dřepů si můžete udělat prakticky kdykoliv, například když čekáte na jídlo, které se ohřívá v mikrovlnce, nebo když čekáte na vodu, než se uvaří v konvici! Dřepy jsou prostě super a účinné!

ID-100143480
By stockimages, published on 04 March 2013 Stock Photo – image ID: 100143480 / freedigitalphotos.net

 

 

3. Kliky

Bohužel málo lidí dělá kliky, jelikož prostě se u nich dá špatně „podvádět“, což je chyba, jelikož je to jeden z nejlepších způsobů, jak změnit své tělo. Existuje spousta různých technik, které zapojují různé svaly v ramenou a pažích. Zkuste často měnit styl kliků, aby vás klikování nezačalo nudit. Nejen že kliky pomáhají tvarovat ruce a horní část trupu, ale pomáhají zpevnit celý trup. Zkuste dělat kliky několik dní v týdnu a poměrně brzy uvidíte zajímavé výsledky! Navíc, kliky jsou skvělé i pro vaše srdce a kardiovaskulární zdraví a dokonce zlepšují i držení těla. Nejdůležitější je, aby jste dělali kliky správně. Musíte mít rovná a zpevněná záda a neprohýbat se.

ID-10033162
By photostock, published on 07 March 2011 Stock Photo – image ID: 10033162 / freedigitalphotos.net

 

 

4. Výpady

Chcete-li mít krásné nohy, začněte dělat výpady. Výpady přinášejí úžasné výsledky, jelikož každou nohu cvičíte zvlášť a pomáhají transformovat vaší postavu. Chcete-li přidat nějaké kardio a zvýšit intenzitu, dělejte skokové výpady. Navrhuji, aby jste dělali 3 serie po 10 výpadech denně pro dosažení nejlepších výsledků. Vzhledem k tomu, že výpady jsou velmi účinné cvičení pro posilování, tvarování a budování několika svalových skupin, proč je nedělat každý den? Dokonce i když máte super nabitý program, můžete stále ještě najít čas na několik výpadů. Přestaňte se vymlouvat a začněte cvičit a proměňte své tělo již dnes!

ID-100110869
By marin, published on 07 November 2012 Stock Photo – image ID: 100110869 / freedigitalphotos.net

 

 

5. Plavání

Skvělá zpráva pro všechny milovníky koupání a pro ty, kteří se snaží proměnit své tělo – plavání je super efektivní cvičení, které vám přinese úžasné výsledky. Plavání pomáhá posilovat celý trup a zapojuje do cvičení různé svalové skupiny. Plavání přináší mnoho zdravotních výhod. Pomáhá snižovat krevní tlak, posílí vaše srdce a zlepší aerobní kapacitu. Plus, plavání je skvělý způsob, jak rozhýbat celou rodinu a ještě si u toho užít trošku srandy. Plavání je skvělé, ale není tak přínosné jako skákání přes švihadlo.

ID-100128206
By David Castillo Dominici, published on 19 December 2012 Stock Photo – image ID: 100128206 / freedigitalphotos.net

 

 

6. Běh

Existuje mnoho výhod běhu. Pomáhá zbavit se stresu, zlepšuje zdraví vašeho srdce, snižuje riziko vzniku deprese, spaluje mega množství kalorií a zlepšuje vaše celkové zdraví. Běh může skutečně proměnit vaše tělo jako nic jiného. Zesílí vaše nohy a díky tomu vaše nohy jsou svalnaté a vypadají tenčí. Spousta lidí chodí běhat ráno, protože je to prý nejlepší start do nového dne. Pokud se necítíte na to běhat, vyzkoušejte jogging. Nejenže jogging pomáhá spálit kalorie, ale také pomáhá zlepšit vaše celkové zdraví.

ID-100132827
By Sura Nualpradid, published on 13 January 2013 Stock Photo – image ID: 100132827 / Freedigitalphotos.net

 

 

7. Jízda na kole

Jízda na kole je spolehlivý způsob, jak se pořádně zapotit a namakat si nohy. Posiluje vaše nohy, ruce a záda a také zlepšuje zdraví vašeho srdce. Je to skvělý způsob civčení a přitom není tak náročný. Jízda na kole je také jeden z nejjednodušších způsobů dopravy a proto ho můžete zapojit do své denní rutiny, například cestou do školy, či do práce. Výhodou je také určitě to, že ušetří vaše peníze a znatelně zlepší zdraví. Vezměte sebou pár kamarádů a jeďte na nějakou vyjížďku! Skvěle se pobavíte a ještě u toho udělat něco pro své zdraví.
By arztsamui, published on 07 November 2013 Stock Photo - image ID: 100215883 / freedigitalphotos.net
By arztsamui, published on 07 November 2013 Stock Photo – image ID: 100215883 / freedigitalphotos.net