Výborná a jednoduchá domází PIZZA!

Snad všichni milujeme dobrou pizzu, ale nechceme pořád chodit do pizzerie, kde dáme za pizzu 160 Kč. Další možností je koupit si mraženou pizzu do trouby, která je upřímně ve většině případů odporná. Co tedy budeme dělat? Co třeba výbornou a jednoduchou domácí pizzu?

Na domácí pizzu budeme potřebovat:

Na těsto:

1 lžička cukru

500 g hladké mouky

2 lžíce olivového oleje

180 ml vlažného mléka

1 lžička soli

1 balíček droždí

Pasta

1 konzerva loupaných rajčat

1 polévková lžíce olivového oleje

1 kávová lžička bazalky

2 stroužky česneku

„Obloha“

Dle chuti – různé druhy sýrů, šunku, salám, žampióny, kukuřička, špenát a určitě skvělý je ananas

 

1. Příprava těsta

Části mléka, droždí a cukru si připravíme kvásek. Mezitím co kvásek kyne, si smícháme v míse mouku se solí. Přidáme kvásek, zbytek mléka a olivový olej. Vyhněteme těsto, které se nesmí lepit. Těsto na pizzu necháme kynout na teplém místě cca 40 minut.

Z tohoto těsta jde připravit až 4 střední pizzy, ze kterých se zaručeně všichni nají.

2. Pasta

Vezmeme si misku, do ní vyprázdníme celou konzervu loupaných rajčat, dále přidáme 1 polévkovou lžíci olivového oleje, 1 kávovou lžičku bazalky a 2 nadrcené stroužky česneku. Toto všechno pečlivě smícháme.

 

IMG_7535

 

3. Pizza

Jakmile nám těsto vykyne, tak si jej rozdělíme na několik stejně velkých kusů a ty válečkem pečlivě rozválíme. Těsto nesmí být moc tlusté, ale ani moc tenké. Buď jej můžeme rozválet do kulata, nebo do tvaru obdélníku, abychom vyplnili celý pekáč. Na pekáč dáme pečící papír, aby se nám pizza nepřipekla. Nyní zapneme troubu. Horko vzdušnou troubu nastavíme na horkovzduch a pečení shora i zdola a dáme jí vyhřát na 170 °C.

 

IMG_7542

 

Po té vezmeme naší domácí pastu a potřeme jím námi rozválené těsto tak nějak rovnoměrně, neděláme tlustou vrstvu. Dále vezmeme naše přísady jako sýr, šunku, žampiony, ananas atd. a pizzu nazdobíme. Až bude trouba vyhřátá, dáme pekáč s pizzou dovnitř a nyní budeme čekat na naší skvělou pizzu. Pizza se peče přibližně 15 minut, řiďte se hlavně i podle toho, jak bude vypadat, aby jste tam neměli černý uhel a neříkali si, že to je teprve 12 minut 😀 .

 

IMG_7545

 

 

 Hotová pizza

IMG_7549-2

 

Dobrou chuť!