Jak očistit své tělo od parazitů?

Lidské tělo je hostitelem pro více než 130 různých druhů parazitů. Infekce se může pohybovat od mírné, sotva patrné až po vážnou. Možná se ptáte, co je opravdu parazit?

Jedná se o jednoduchý jednobuněčnýorganismus, který žije v cizím organismu nebo orgánu jiného živočišného druhu, z něhož čerpá výživu a ochranu bez vědomí hostitele a obvykle škodí.

Můžete říci: „Zbláznil jste se, Jak mohu mít parazita? Udržuji se v  čistotě, jsem zdravý „… ale to nemusí být pravidlem k nepřítomnosti parazita v těle. Odkud tedy paraziti pocházejí? Mnoho lidí má domácí zvířata, milují je, pusinkují je a spí s nimi. Možná jste také milovníky syrového masa nebo uzených ryb. Vždyť kolik lidí si rádo pochutnává na sushi či klasickém „tataráku“. Příčinou přítomnosti  parazitů v našem těle mohou být psi, kočky, koně, voda, zahrady, WC i kontaminované potraviny. V mnoha zemích je to součástí běžného denního života!

Nyní má přírodní medicína řešení. Máme byliny, které paraziti nenávidí, ale jsou bezpečné pro člověka. Parazité nejsou vyvinuti tak, aby způsobili hostiteli smrt, ale ubírají (kradou) nám potřebnou výživu a mohou být tudíž příčinou orgánových selhání a způsobit mnoho příznaků onemocnění. Mnoho každodenních příznaků jako je chronická únava, bolesti hlavy, zácpa, nadýmání, předčasné stárnutí a anémie může znamenat infekci parazitem. Celostátní průzkum CDC vyplývá, že v průběhu posledních 25 let jeden ze šesti lidí měl jednu nebo více parazitů.

Jedním z doporučení jak se zbavit parazitů je jablečná dieta. Jde o jednoduchý týdenní plán, který může pomoci našemu tělu od těchto cizopasníků a detoxikovat naše tělo.

Buďte připraveni na čistící období, během prvních čtyř dnů v týdnu. Zde je několik tipů, jak začít. Jíst co nejvíce bio jablek, pít  jablečný džus a samozřejmě pít hodně vody, aby tělo odplavilo toxiny a parazity.Třetí a čtvrtý den začněte užívat česnek či česnekové tobolky (vynikající prostředek proti parazitům). Pokračujte konzumcí ovoce a šťáv, vhodná je i šťáva z papay. Doporučuje se pít několik šálků bylinného čaje senna nebo mátového čaje. Očištění napomáhá také konzumace dýňových semen s jednou polévkovou lžící olivového oleje a ricinového oleje. Důležitý je během očistné kůry pohyb.

Poslední 3 dny očistného týdne jezte hodně česneku a cibule, celozrnné obiloviny, rýži, quinoy – vyniká velmi vysokým obsahem bílkovin (vyšším než ostatní obiloviny) a vyrovnanou skladbou esenciálních aminokyselin. Neobsahuje lepek a je velmi snadno stravitelná a zelený salát. Nezapomeňte pít hodně vody! Je důležité, aby vaše orgány odplavily všechny parazity a jejich toxiny. Není vyloučeno, že se můžete cítit špatně, případně mít i zvýšenou teplotu! Vyhněte se všem mléčným, nezdravým potravinám a především sladkostem, které těmto parazitům prospívají.

Několik dalších bylin a čajů které jsou vhodné je např. cayenne v kapslích (účinnou látkou je kapsaicin, kterou obsahují chilli papričky), fenykl, bazalka, oregano nebo ostropestřecový extrakt, který napomáhá detoxikovat játra. Ostatní více populární prostředky pro očistu od parazitů jsou černé ořechy, pelyněk a hřebíček. To pomáhá játrům k uvolnění nahromaděných toxinů z parazitů a jiných chemických látek. Všechny toxiny v těle musí projít játry před první vyloučením z těla střevy.

Poté co se zbavíte všech těchto toxinů se doporučuje posílit imunitní systém B-komplexem, echinaceovým extraktem a dobrými probiotiky znovu vytvořit střevní zdraví. Do svého jídelníčku přidávejte potraviny zpět pomalu a udržujte zdravé stravovací návyky.

Budete se cítit jako nový člověk!

 
468x80.jpg


 

Autor: Petra, Dobrá Zóna