Fitnessky a bodybuildeři na Instagramu táhnou: Kolik můžete vydělat za jednu fotku?

Jen Selter je mladá žena, kterou baví chodit do posilovny. Díky Instagramu je z ní světově známá fitness modelka s více než 11 miliony fanoušků a množstvím smluv se sponzory. O své živobytí má postaráno – za jednu sponzorovanou fotografii na Instagram dostává 50-60 tisíc dolarů!

Jen není jediná, kdo si díky fotkám na sociální síti přilepší každý měsíc o několik desítek tisíc dolarů. Na světě je množství blogerů a influencerů, kteří za jedinou fotku dostanou více peněz, než je váš měsíční plat. V České republice mnozí z nich získávají zakázky přes PPP systémy.

„To je fajn, ale funguje to tak akorát někde v Americe,“ říkají si lze ti skeptičtější z vás.

Jak je to tedy v České republice? Dá se živit přidáváním fotek na Instagram?

A hlavně, (co vás určitě zajímá nejvíce) kolik takto můžete vydělat?

Konkrétní ceny konkrétních influencerů a blogerů bohužel nejsou veřejné. Obecně se ale dá říci, že se v poslední době cena za 1 příspěvek, resp. kampaň na Instagram, která obsahovala sérii příspěvků, příp. instastories od blogera / vlogera pohybovala v hodnotě 500-5000 Kč. Za posledních 12 měsíců se cena za 1 příspěvek od influencera / celebrity pohybovala v hodnotě 5000-18000 Kč.

V některých případech se honorář za obsah na Instagram definuje těžko, neboť šlo o komplexní kampaň – na blogu, Facebooku i Instagram.

Výdělek úspěšného „Instagramera“ se tedy pohybuje od stovek korun až po desítky tisíc za jeden příspěvek.

Od čeho tato cena závisí? Kdo si vydělá více, a proč?

Odborníci říkají, že cenu za příspěvek ovlivňují zejména tyto 3 aspekty:

  1. Počet followerů. Pozor, ne však ledajakých! „Firmy už vědí rozeznat, zda má bloger nakoupených followerů. Vyhodnocují to podle počtu like-ů při daných příspěvcích. „
  2. Silný profil i na Facebooku či blog. „Nakolik si blogera (firmy) vybírají nejen pro jeho zásah na Instagram, ale chtějí využít jeho sílu i v rámci jeho ostatních kanálů.“
  3. Kvalita obsahu. Protože, jak jistě víte, kvalitní obsah je alfou a omegou internetového marketingu.

Jste připraveni stisknout spoušť fotoaparátu a odstartovat svou insta kariéru?