4 hlavní důvody, proč více konzumovat BIO potraviny

Biopotraviny jsou v posledních dekádách na ústupu, protože méně pěstujeme a dáváme přednost průmyslově zpracovaným produktům. Neznamená to však, že by o zboží s nálepkou „BIO“ nebyl zájem. Lidé, kteří již pochopili jejich přínos, na ně nedají dopustit. A proč byste měli jíst biopotraviny vy? V tomto článku najdete čtyři hlavní důvody.

1. Biopotraviny jsou lepší pro životní prostředí

Ekologické zemědělství je mnohem udržitelnější než konvenční zemědělství. Postupy ekologického zemědělství pomáhají šetřit vodu, půdu a energii a snižují znečištění. Ekologické farmy také obvykle používají méně chemikálií a pesticidů, které mohou být škodlivé pro životní prostředí.

2. Biopotraviny jsou zdravější

Ekologické potraviny se pěstují bez použití pesticidů, syntetických hnojiv nebo genetického inženýrství. To znamená, že biopotraviny neobsahují toxiny, chemikálie a další nezdravé přídatné látky. Studie prokázaly, že biopotraviny mají obvykle vyšší obsah vitaminů, minerálů a dalších důležitých živin než konvenčně pěstované potraviny.

3. Biopotraviny chutnají lépe

Mnoho lidí tvrdí, že biopotraviny chutnají lépe než konvenčně vypěstované potraviny. Důvodem je pravděpodobně to, že ekologické ovoce a zelenina dozrávají na vinné révě a mají tak více času na rozvinutí své plné chuti, než se sklidí.

4. Biopotraviny jsou etičtější

Ekologické zemědělství je pro zvířata humánnější, protože ekologičtí zemědělci musí svým zvířatům zajistit odpovídající životní podmínky a přístup do venkovního prostředí. Je také etičtější pro samotné zemědělce, protože ekologičtí zemědělci nejsou vystaveni stejnému množství toxických chemikálií jako konvenční zemědělci.

Konzumace biopotravin samozřejmě osobní volbou. Pokud však hledáte zdravější, udržitelnější a etičtější způsob stravování, rozhodně stojí za to biopotraviny zařadit do každodenního jídelníčku.