Studie ukazují, že pravidelný sex je pro zdraví muže nezbytný!

Jednoduché, sex je pro mužské tělo nezbytný. Podle vědců, by se měli muži věnovat sexuálním praktikám velmi pravidelně. Důvod? Kdyby totiž svůj pohlavní orgán používali málo, hrozí jim, že v pozdějším věku se jejich chlouba zmenší a také hrozí porucha erekce! To není ale jediná věc, kvůli které by muži měli mít sex. Sex je pro muže zároveň nejlepší prevencí rakoviny, psychických problémů a také významně posiluje imunitu!

„Dobře známé stereotypní rčení říká, že muži nepotřebují zrovna moc důvodů, proč mít sex. Ale je dobré si uvědomit, že pravidelný sexuální život není důležitý jen pro rekreační účely, dobré sexuální zdraví je totiž u muže důležité pro celkové fyzické, psychické a emocionální zdraví,“ řekl doktor Barry Buffman z Boston Medical Group.

Pravidelný sex je především důležitý pro zdraví penisu, muži, kteří nemají sex tak často mohou očekávat, že po padesátce jim jejich hřebec nebude fungovat tak jak chtějí. Kromě atrofie neboli zakrnění je největší hrozbou impotence. Doporučení? Soulož nebo masturbace alespoň třikrát týdně!

Sex má prostě výhody!

Skvělým zlepšovákem je samozřejmě ejakulace, ze které prosperuje zejména prostata. U těch mužů, kteří ejakulují alespoň pětkrát za týden se snižuje riziko rakoviny prostaty až o třetinu!

Mít sex pravidelně je také velice důležité pro srdce a cévy! Při sexu také spalujeme hodně kalorií a aktivní sex je přibližně stejně náročný jako aerobní cvičení.

Ač to zní zvláštně, tak při sexu se i posiluje. Při souloži a orgasmu se do těla vyplaví více testosteronu, který posiluje svaly a také kosti.

Žádná očkování proti chřipce, stačí sex!

Obecně mají se srdcem a cévami mají problém ti muži, kteří sex zanedbávají a také žijí obecně nezdravě, říká australská studie. Ti co si dopřávají často kvalitní sex mají ve stáří menší problémy se srdcem a cévami, spíše vůbec!

Kromě těchto fyzických vylepšováku sex mužům vylepšuje i celkový psychický stav. Snižuje například účinky působení stresu a také je to skvělá prevence proti depresím a především posiluje imunitu, což je v chřipkových sezonách zásadní poznatek!

Jaktože sex způsobuje zlepšení mužské psychiky? Před orgasmem se do těla dostává hormon zvaný oxytocin a tento hormon posiluje pouto k protějšku! Oxytocin pomáhá dokonce i na problémy s klouby či migrénu!

Sex u mužů také pomáhá se špatným spánkem. Muži prostě po dobrém sexu lépe spí. Pokud sex není dobrý, tak je zase začne spíše trápit nespavost.

„Mužský penis je takový barometr zdraví, ukazuje na to, jestli je ve zbytku těla všechno v pořádku“ říká doktor Buffman.

 


 

By imagerymajestic, published on 06 July 2012
Stock Photo – image ID: 10090894 / freedigitalphotos.net