Nový skvělý pomocník při běhání! Spotify Running!

Co jsem tak poslední měsíce začal běhat, tak největší problém mi nedělalo ze začátku ani tak dýchání a nulová fyzička, ale HUDBA. Nejdříve jsem začínal bez hudby, právě kvůli tomu, abych lépe vnímal tempo a dýchání. Potom mi kamarád řekl, ať začnu běhat s hudbou, že to lépe ubíhá a člověk ani nevnímá, jak dlouho běží a podobně. Jelikož jsem dlouhodobý uživatel hudební aplikace Spotify a předplácím si i Premium plán, tak jsem měl k dispozici obrovské množství písniček, které jsem mohl při běhu poslouchat. Nejdříve jsem si nastahoval pár workout playlistů, které byly zaměřené třeba na hip hop, rock a podobně. Při běhu mi ale dost nevyhovovalo to, že se mi hudba netrefovala do rytmu běhu. Buď jsem běžel moc pomalu a hudba byla rychlá, nebo hudba byla pomalá a já moc rychlý a to mi dost znepříjemňovalo celý běh, jelikož došlapy absolutně neseděly s beatem písničky, což mi hrozně rozhazovalo rytmus běhu. Inženýři z laboratoří Spotify, nebo americká vláda a NSA spolu s mimozemšťany, mi pravděpodobně odposlechly myšlenky pomocí super Apple sluchátek a zjistili, že mě to pěkně štve a tak vydali před nedávnem skvělou aktualizaci svojí aplikace Spotify s novou funkcí Running – to byl úplně nový level.

https://www.youtube.com/watch?v=0fZBqV_yMq4

Jak to funguje?

Spotify Running pracuje velice jednoduše a efektivně. Novinku najdete v menu aplikace a stačí pouze kliknout. Nově vám vyjede nabídka buď již přednastavených playlistů, dle hudebního žánru, či výběru světoznámých DJů, jako je třeba Tiesto, nebo si můžete nechat vybrat žánry náhodně. Pokud si vyberete jeden z žánrů, kliknete na něj a aplikace vám automaticky začne měřit tempo běhu. Buď můžete telefon držet v ruce, mít v kapse, nebo připevněný pomocí armbandu na ruce. Po chvilce, co je vaše tempo stálé, Spotify vybere ty nejlepší písničky z daného žánru a běh může začít. Mně písničky perfektně seděly do tempa. Po chvíli jsem trochu zpomalil a Spotify mi pustilo pohodový hip hop, který přesně ladil do mého tempa. Pak jsem se zastavil, vyfotil krásnou vyhlídku, nabral síly a zase vyrazil trochu svižněji. Spotify si mě zase přeměřilo a hned mi tam napumpovalo DJ Freshe, což je parádní DnB. Fungovalo to prostě skvěle a běh byl mnohem příjemnější a to i přes to, že venku bylo tak 30 stupňů. Jakmile se vám běhá příjemně, jsou i výkony znatelně lepší.

GALERIE

 

Kde to stáhnu a kolik to stojí?

Spotify je dostupná jak pro iOS tak pro Android a dokonce i Windows Phone. Za službu Spotify a Spotify Running nemusíte platit! Je tedy absolutně ZDARMA! Pokud byste ale chtěli nějaké písničky ze Spotify uložit do telefonu, tak už musíte mít Premium předplatné, které stojí 170 Kč na měsíc, což je přibližně 6 Kč na den. Nyní máte možnost využít Premium předplatné za 20 Kč na 2 měsíce, což je super nabídka.

Pro iOS můžete Spotify stáhnout zde: STÁHNOUT

Pro Android můžete Spotify stáhnout zde: STÁHNOUT

Pro Windows Phone můžete Spotify stáhnout zde: STÁHNOUT

Co posloucháte při běhu vy? Máte nějakou oblíbenou hudební aplikaci na běh nebo tak?

Pokud se vám líbila písnička z videa, můžete si jí poslechnout zde :))